Drodzy Rodzice dzieci 5-6 letnich (grupy starsze) !

Witam po Świętach Wielkanocnych !

Utrwalenie materiału z poprzednich zajęć

Święta Wielkanocne zapewne nas rozleniwiły. Dlatego proponuje piosenki i zabawy utrwalające dotychczasowe zajęcia związane ze świętami. Dzieci w miarę ochoty i nastroju śpiewają piosenki „Idą Święta Wielkanocne”, „Pisanki, pisanki jajka malowane”. W powtórkach dołączamy zabawy ruchowenaśladujące zachowanie zająca, kurczaka i baranka.  W trzeciej części  zajęć bawimy się w kurczaczki przy muzyce  „Taniec piskląt w skorupkach” Dodatkowo dzieci mogą same wymyślać zabawę do tego utworu np. berka i łapanie piskląt kiedy się  poruszają. Można też dodać drapieżnego orła lub sokoła, przy którym w momencie jego nadlatywania pisklęta muszą się ukryć lub pozostać nieruchomymi, broniąc się w ten sposób przed upolowaniem.

W kolejnej części zajęć dzieci śpiewają piosenkę „Wieziemy tu kogucika”, po czym zadajemy pytanie: W jaki sposób można przewieźć kogucika do oczekujących go dzieci ? Następnie przypominamy zabawę w sanki, które naśladują wóz z konikiem lub dzieci w zależności od odpowiedzi na pytanie pokazują różne inne środki lokomocji.

Zajęcia kończymy zabawami i ćwiczeniami relaksacyjnymi !

Linki do stron, podkłady muzyczne oraz tekst piosenek i opis zabaw znajdują się w poprzednich scenariuszach zajęć.

Udanej nauki i zabawy !

Do zobaczenia na kolejnych zajęciach.

Pozdrawiam

 Ewa Lempkowska – nauczyciel rytmiki

14 kwietna 2020 r.