W środę  14 marca na teren naszego ogrodu wjechał  wóz strażacki i radiowóz policyjny, który wzbudził  niesamowite  zainteresowanie  wśród  dzieci.

Dzieci miały możliwość bliżej zapoznać się z pracą policjanta,  przekazali dzieciom najważniejsza informacje dotyczące zasad bezpiecznego poruszania się po ulicach, używania kamizelek odblaskowych, o zakładaniu kasku na głowę podczas jazdy rowerem lub na rolkach.  Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się kajdanki, kamizelka, "lizak" oraz czapka. Dzieciaki zobaczyły również, jak wygląda od środka radiowóz, co sprawiło im nie lada frajdę.

Po pogadance z policją, dzieci wysłuchały i dowiedziały się także, w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną i że strażacy nie tylko gaszą pożary , ale również są wzywani do wypadków samochodowych lub ratują zwierzęta .

Dzieci miały możliwość wsiąść do auta, pooglądać, podziwiać z bliska wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy.  Z zaciekawieniem oglądali węże, prądownice, nożyce,  i inne elementy wyposażenia  wozu. Niebywałą  atrakcją była możliwość ubrania strażackiego i policyjnego kasku.

To spotkanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci.